Aktuality - archiv

Týden náhradního rodičovství 5.10. – 9.10.2020

Od pondělí 5. 10. do pátku 9. 10. 2020 se v Libereckém kraji koná Týden náhradního rodičovství.

Přijďte se ještě dnes 7. 10. podívat v Liberci na ulici 5. května na bannerovou kampaň zaměřenou na Mýty o náhradní rodinné péči. Jsou zde přítomni pracovníci z doprovázejících organizací, kteří si rádi s Vámi na toto téma popovídají. Pro děti máme připravený také menší doprovodný program.

Centrum Protěž zahajuje v Krajské vědecké knihovně v Liberci putovní výstavu „Pěstounství jako cesta…“. S ohledem na aktuální situaci neproběhne 7. 10. avizovaný doprovodný program. Výstava je instalována ve třetím patře knihovny (u dětského oddělení) po celý říjen 2020.

Jablonecká pobočka Dobré rodiny pořádá dnes 7. 10. od 13 hodin besedu s terapeutkou Mgr. Marcelou Polákovou na téma „Vývojové fáze náhradní rodiny“. A 9. 10. se můžete těšit na besedu s pracovnicí magistrátu Mgr. Pavlínu Habánovou na téma „Historie doprovázení pěstounů na Jablonecku“. Besedy se uskuteční na adrese Anenská 988/3, Jablonec nad Nisou.

I nadále probíhá bannerová kampaň, a to v Turnově ve vestibulu Nové radnice, v České Lípě v prostoru mezi obchodními domy, v Semilech na Riegrově náměstí a v Liberci v ulici 5. května. Na FB stránkách Rodiny v centru po celý týden probíhá on-line kampaň.

Červnové kafárny

Vzhledem ke stále trvající současné situaci rušíme také květnové vzdělávání. Jako náhradu za předchozí zrušené termíny vzdělávání Vám nabízíme Červnové kafárny.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k omezením vyhlášeným vládou České republiky bude veškeré vzdělávání pěstounů plánované na měsíc březen a duben 2020 zrušeno.

V případě dalších změn spojených s touto situací vás budeme informovat.

Vzdělávání pěstounů pro rok 2020

Pozor změna! Březnové vzdělávání s názvem Sexualita bylo přesunuto z 10. 3. na 24.3.

7Vzdělávací_plán_2020_z2

Zrušení Kafárny 3. 12. 2019

Vzdělávání Kafárna – z Vašich zkušeností, která se měla uskutečnit dne 3. 12. 2019, bude z organizačních důvodů zrušena.

Medailonek – Centrum Protěž

V návaznosti na benefiční ples hejtmana, který se konal 1.2.2019 v Krajské vědecké knihovně v Liberci, byl televizí rtm+ natočen medailonek o Centrum Protěž. Odkaz ke shlédnutí je zde:

Medailonek – Centrum Protěž

Benefiční ples hejtmana podpořil pěstounské rodiny

Již 14. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje, který se uskutečnil v pátek 1. února 2019, vynesl částku 474.900 korun. Opět tradičně pomáhal dobré věci. V rámci plesu byly podpořeny čtyři organizace pečující o pěstounské rodiny v Libereckém kraji. Jejich zástupci si během večera převzali z rukou hejtmana a sponzorů symbolické šeky.

Letošní ples se uskutečnil v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci a byl věnován komunikaci, tedy především ve významu dorozumívání a porozumění. Lidská řeč, písmo, první slova, rodina. Právě proto byly vybrány pro rozdělení výtěžku organizace, jež jsou v lidské společnosti těmito významy jednoznačně ovlivněny. Společnosti pečující o pěstounské rodiny.

Podpořené organizace:

Farní charita Česká Lípa – Centrum pro pěstounské rodiny 

Centrum Protěž v Liberci                                                                            

Centrum pro rodinu Náruč Turnov – Náhradní rodinná péče    

Rodina v Centru v Novém Boru                                                       

Všechny čtyři organizace uzavírají dohody o výkonu pěstounské péče s pěstouny z Libereckého kraje. Nabízejí široké spektrum služeb, které v rámci doprovázení pěstounských rodin i rodin pěstounů na přechodnou dobu poskytují. Jsou aktivními členy Pracovní skupiny pro vyhledávání náhradních rodičů a spolupracují s pracovnicemi oddělení sociální práce v rámci realizace aktivit v kampani „Mít domov a rodinu. Samozřejmost nebo vzácnost?“