Aktuality - archiv

PF 2023

Doufáme, že jste vánoční svátky prožili v klidu a ve zdraví a přejeme pohodové vkročení do nového roku 2023.

Sbírka potravin v Libereckém kraji

V sobotu 12. listopadu 2022 se koná v celé České Republice Sbírka potravin. V Libereckém kraji se této sbírky zúčastní 21 obchodů z řetězců Makro, Globus, Tesco, Lidl, Billa, Kaufland, Penny, Albert a DM drogerie. Nákupem trvanlivých potravin a drogerie, které následně darujete prostřednictvím dobrovolníků naší Potravinové bance pomohou mnoha lidem v sociální nouzi. Děkujeme, že nám pomáháte.

Do sbírky jako dobrovolníci jsme se opět zapojili i my a konkrétně naši zaměstnanci budou tentokrát dopoledne v Albertu v Jablonci nad Nisou v OC Rýnovka. 🙂

 

Sbírka potravin Kluk 510x240

Nadační fond Albert – Bertík pomáhá

PODPOŘTE CENTRUM PROTĚŽ SVÝM HLASEM 😊– online hlasováním nebo nákupem v prodejně Albert.
Prosíme vás o váš hlas – pomocí online hlasování či nákupem v prodejně Albert. Správní radou Nadačního fondu Albert se svým projektem Léto s Protěží 2023 jsme byli vybráni do veřejného hlasování o finanční příspěvek v rámci charitativní kampaně BERTÍK POMÁHÁ.
Charitativní hlasovací kampaň bude probíhat od 19.10 do 1.11 na hypermarketech Albert a vybraných supermarketech Albert. O našem projektu se bude hlasovat na těchto prodejnách Albert:
Staré Město – Budyšínská 1400/1, Liberec 460 01
Želivského 5050/2a, Jablonec nad Nisou 466 05
Dobiášova 1008, Liberec 460 01
Letos proběhne i online hlasování na http://hlasovani.nadacnifondalbert.cz. Hlasy – Bertíky, které v něm získáme, se přičtou k hlasům na prodejnách. Každý den je možné z jedné emailové adresy poslat pro projekt jeden hlas.
Jak pro nás hlasovat?
1. Náš projekt najdete na následujícím odkazu: https://hlasovani.nadacnifondalbert.cz/projekty/659-leto-s-protezi-2023
2. Kliknete na tlačítko ,,Hlasovat“.
3. Zadáte svůj email.
4. Svůj hlas potvrdíte v emailu, na který Vám přišla potvrzovací zpráva.
Každý den je možné z jedné emailové adresy poslat pouze jeden hlas pro jeden projekt. Hlasovat můžete až do 1.11.
Děkujeme za vaši podporu a hlasy!

Týden náhradního rodičovství 17. – 21. 10. 2021 v Libereckém kraji

Můžete se těšit na besedy s odborníky i samotnými pěstouny, výstavy, dny otevřených dveří, videoprojekci, koncert, kontaktní či internetové kampaně.
A co že je hlavním cílem této každoroční osvětové akce?
ZVÝŠIT INFORMOVANOST ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI  O NÁHRADNÍM RODIČOVSTVÍ (tj. pěstounství a osvojení/adopce), vyvrácení různých mýtů a předsudků, které mezi lidmi panují a zvýšení počtu žadatelů o vykonávání náhradního rodičovství. Jinými slovy poskytnout dětem, které nemohou z jakéhokoliv důvodu vyrůstat ve své biologické rodině, náhradní RODINNÉ zázemí.
Chcete se stát náhradním rodičem a nemáte dostatek informací k tomu, abyste se jím stali? PŘIJĎTE ZA NÁMI na jakoukoliv z chystaných akcí, rádi Vám Vaše dotazy zodpovíme. 😉
V rámci Týdne náhradního rodičovství budou pracovnice Centra Protěž přítomny 17. 10. dopoledne, 18. 10. odpoledne a 19. 10. dopoledne na náměstí Dr. E. Beneše, kde bude probíhat kontaktní kampaň k Týdnu náhradního rodičovství. Nebo se s námi můžete potkat 19. 10. od 17:30 v Krajské vědecké knihovně v rámci vystoupení Gospel Generation. Pokud budete mít cestu, přijďte se za námi podívat.
TĚŠÍME SE NA VÁS 🙂

 

tyden-rodicovstvi-A3-2022

 

 

Léto s Protěží 2022

I v roce 2022 jsme na léto pro pěstouny a jejich děti, které naše organizace doprovází, připravili zajímavý program 🙂 . Tento rok je Léto s Protěží realizováno za finanční podpory Nadačního fondu Albert.

letosprotezi2022_z_3

Vernisáž Moje rodina

Pokud vaše děti rády kreslí a chtěly by, aby se jejich obrázky staly součástí výstavy, tak se mohou zapojit. Více informací viz. leták.
Obrázky na téma „Moje rodina“ můžete odevzdávat do konce srpna své klíčové pracovnici.

Soutěž – Vánoční tvoření

Vzhledem k okolnostem spojenými s pandemií v ČR, kvůli kterým jsme museli zrušit Vánoční vzdělávání, jsme si pro Vás tento měsíc připravili soutěž.
V průběhu tohoto měsíce nám můžete zasílat své výrobky, které jste společně tvořili a my vás za ně odměníme (i když uvádíme datum 23.12. 2021, tak nám vaše výrobky můžete posílat do konce tohoto měsíce).
Soutěž se vztahuje pouze na ty pěstounské rodiny, které Centrum Protěž doprovází.
Děkujeme všem pěstounům, kteří se do naší soutěží zapojí 🙂 .

Nadační fond Albert – Bertík pomáhá

PODPOŘTE CENTRUM PROTĚŽ SVÝM HLASEM 😊– online hlasováním nebo nákupem v prodejně Albert.
Byli jsme Správní radou Nadačního fondu Albert se svým projektem Léto s Protěží 2022 vybráni do veřejného hlasování o finanční příspěvek v rámci charitativní kampaně BERTÍK POMÁHÁ.
Charitativní hlasovací kampaň proběhne od 27.10. do 9.11. na hypermarketech Albert a vybraných supermarketech Albert. O našem projektu se bude hlasovat na následujících prodejnách Albert:
Staré Město – Budyšínská 1400/1, Liberec 460 01
Želivského 5050/2a, Jablonec nad Nisou 466 05
Dobiášova 1008, Liberec 460 01
Tento rok proběhne také online hlasování na http://hlasovani.nadacnifondalbert.cz . Hlasy („Bertíky“), které v něm získáme, se přičítají k hlasům na prodejnách. Každý den je možné z jedné emailové adresy poslat pro projekt jeden hlas.
Jak pro nás hlasovat?
2. Kliknete na tlačítko „Hlasovat“.
3. Zadáte svůj email.
4. Svůj hlas potvrdíte v emailu, na který Vám přišla potvrzovací zpráva.
Každý den je možné z jedné emailové adresy poslat jeden hlas pro jeden projekt. Hlasovat můžete až do 9.11.
Děkujeme za vaši podporu a za vaše hlasy! 🙂

Týden náhradního rodičovství 18. – 24. 10. 2021 v Libereckém kraji

Krajský úřad Libereckého kraje ve spolupráci s doprovázejícími organizacemi pěstounů pořádají týden plný besed, debat a akcemi pro děti.

18. – 20. 10. 2021 probíhá kontaktní kampaň v Liberci na náměstí Dr. E. Beneše. Zde se můžete v čase od 9:00 do 16:00 přijít zeptat na cokoliv, co vás k tématu náhradního rodičovství zajímá.

20. 10. 2021 v Liberecké krajské vědecké knihovně proběhne beseda s odborníky a pěstouny na téma Pěstounství – mýty a realita.

Více informací k Týdnu náhradního rodičovství naleznete v přiloženém plakátu.

Těšíme se na vás.

Výstava „Pěstounství jako cesta…“ v knihovně v Českém Dubu

Zveme vás do knihovny v Českém Dubu na výstavu „Pěstounství jako cesta…“, která bude i vidění od 27. 10. do 23. 12. 2021. Výstava bude zahájena 27. 10. v 17:00 vernisáží. Od 16:00 budou u výstavy přítomny sociální pracovnice Centra Protěž, které rády zodpoví vaše dotazy.

Týden pro rodinu – Hodkovice nad Mohelkou 20. – 24. 9. 2021

Zveme vás do Hodkovic n. M. na Týden pro rodinu, jehož součástí je i naše výstava Pěstounství jako cesta…, která bude i vidění v budově radnice od 20. 9. do 24. 10. 2021. Výstava bude zahájena 20. 9. v 15:30 besedou v prostorách radnice. Každý den od 20. 9. do 24. 9. se můžete těšit na zajímavý program nejenom pro rodiče/pečující osoby, ale taktéž pro děti.

DOPROVÁZENÍ PĚSTOUNSKÝCH RODIN

Při naší činnosti realizujeme vládní epidemiologická opatření, dodržujeme pravidlo R-R-R (ruce-roušky-rozestupy). Máme radost z toho, že v souladu se současným rozvolňováním se můžeme pomalu vracet k obvyklým – osobnějším – způsobům kontaktů. Se skupinovými aktivitami jsme však ještě opatrní.

Připravujeme pro Vás Vzdělávání pěstounů:

15. 6. 2021 – 9 – 12 hod. -Kafárna z Vašich zkušeností

25.6.2021 – 13 – 16 hod. – PhDr. Jan Svoboda – „Co jako pěstoun předávám, když si myslím, že nepředávám nic.“

 

Týden náhradního rodičovství 5.10. – 9.10.2020

Od pondělí 5. 10. do pátku 9. 10. 2020 se v Libereckém kraji koná Týden náhradního rodičovství.

Přijďte se ještě dnes 7. 10. podívat v Liberci na ulici 5. května na bannerovou kampaň zaměřenou na Mýty o náhradní rodinné péči. Jsou zde přítomni pracovníci z doprovázejících organizací, kteří si rádi s Vámi na toto téma popovídají. Pro děti máme připravený také menší doprovodný program.

Centrum Protěž zahajuje v Krajské vědecké knihovně v Liberci putovní výstavu „Pěstounství jako cesta…“. S ohledem na aktuální situaci neproběhne 7. 10. avizovaný doprovodný program. Výstava je instalována ve třetím patře knihovny (u dětského oddělení) po celý říjen 2020.

Jablonecká pobočka Dobré rodiny pořádá dnes 7. 10. od 13 hodin besedu s terapeutkou Mgr. Marcelou Polákovou na téma „Vývojové fáze náhradní rodiny“. A 9. 10. se můžete těšit na besedu s pracovnicí magistrátu Mgr. Pavlínu Habánovou na téma „Historie doprovázení pěstounů na Jablonecku“. Besedy se uskuteční na adrese Anenská 988/3, Jablonec nad Nisou.

I nadále probíhá bannerová kampaň, a to v Turnově ve vestibulu Nové radnice, v České Lípě v prostoru mezi obchodními domy, v Semilech na Riegrově náměstí a v Liberci v ulici 5. května. Na FB stránkách Rodiny v centru po celý týden probíhá on-line kampaň.

Červnové kafárny

Vzhledem ke stále trvající současné situaci rušíme také květnové vzdělávání. Jako náhradu za předchozí zrušené termíny vzdělávání Vám nabízíme Červnové kafárny.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k omezením vyhlášeným vládou České republiky bude veškeré vzdělávání pěstounů plánované na měsíc březen a duben 2020 zrušeno.

V případě dalších změn spojených s touto situací vás budeme informovat.

Vzdělávání pěstounů pro rok 2020

Pozor změna! Březnové vzdělávání s názvem Sexualita bylo přesunuto z 10. 3. na 24.3.

7Vzdělávací_plán_2020_z2

Zrušení Kafárny 3. 12. 2019

Vzdělávání Kafárna – z Vašich zkušeností, která se měla uskutečnit dne 3. 12. 2019, bude z organizačních důvodů zrušena.

Medailonek – Centrum Protěž

V návaznosti na benefiční ples hejtmana, který se konal 1.2.2019 v Krajské vědecké knihovně v Liberci, byl televizí rtm+ natočen medailonek o Centrum Protěž. Odkaz ke shlédnutí je zde:

Medailonek – Centrum Protěž

Benefiční ples hejtmana podpořil pěstounské rodiny

Již 14. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje, který se uskutečnil v pátek 1. února 2019, vynesl částku 474.900 korun. Opět tradičně pomáhal dobré věci. V rámci plesu byly podpořeny čtyři organizace pečující o pěstounské rodiny v Libereckém kraji. Jejich zástupci si během večera převzali z rukou hejtmana a sponzorů symbolické šeky.

Letošní ples se uskutečnil v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci a byl věnován komunikaci, tedy především ve významu dorozumívání a porozumění. Lidská řeč, písmo, první slova, rodina. Právě proto byly vybrány pro rozdělení výtěžku organizace, jež jsou v lidské společnosti těmito významy jednoznačně ovlivněny. Společnosti pečující o pěstounské rodiny.

Podpořené organizace:

Farní charita Česká Lípa – Centrum pro pěstounské rodiny 

Centrum Protěž v Liberci                                                                            

Centrum pro rodinu Náruč Turnov – Náhradní rodinná péče    

Rodina v Centru v Novém Boru                                                       

Všechny čtyři organizace uzavírají dohody o výkonu pěstounské péče s pěstouny z Libereckého kraje. Nabízejí široké spektrum služeb, které v rámci doprovázení pěstounských rodin i rodin pěstounů na přechodnou dobu poskytují. Jsou aktivními členy Pracovní skupiny pro vyhledávání náhradních rodičů a spolupracují s pracovnicemi oddělení sociální práce v rámci realizace aktivit v kampani „Mít domov a rodinu. Samozřejmost nebo vzácnost?“