Týden náhradního rodičovství 15. – 21. 5. 2023 v Libereckém kraji

Sedmý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji letos koná od 15. do 21. května. Pořádá jej Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v kraji věnují doprovázení pěstounských rodin. Záštitu nad 7. ročníkem převzal Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.
Naše organizace Centrum Protěž uspořádá po celý týden výstavu fotografií pěstounů, která bude k vidění ve vstupní hale budovy Lidušky v Palachově ulici v Liberci. Taktéž se podílíme na kontaktní kampani, v rámci níž budeme poskytovat poradenství a konzultace zájemcům o náhradní rodinnou péči. Tato kampaň bude probíhat od 15. 5. do 17. 5. 2023 na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci od 10 do 17 hodin.
Týden náhradního rodičovství bude uzavřen Krajským dnem rodiny, který se uskuteční 20. 5. 2023 od 13 do 17 h v Lidových sadech v Liberci. Pro návštěvníky je přichystáno taneční, pěvecké, kouzelnické, divadelní a bubenické vystoupení, tvořivé dílničky, pohybové aktivity, soutěžní kvíz o ceny a fotokoutek. Akce je zároveň poděkováním náhradním rodičům v Libereckém kraji, kteří pečují o děti, jež nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. Za nepříznivého počasí se akce uskuteční ve vnitřních prostorách Kulturního a společenského centra Lidové sady.
Kompletní program 7. ročníku Týdne náhradního rodičovství je k dispozici na webové adrese: 7. ročník Týdne náhradního rodičovství | Rodinná politika Libereckého kraje (rodinalk.cz)