Rodičovský plán

Rodičovský plán můžete stáhnout zde: na výškuna šířku

  • rodičovský plán je pomůcka k vytvoření rodičovské dohody  v oblasti péče a výchovy dítěte v době, kdy se se rodiče rozchází nebo jste se již rozešli. Před zahájením práce s rodičovským plánem vám doporučujeme absolvovat  skupinovou edukaci rodičů.
  • plán by  měl posloužit jako vzor, tedy pokud v něm  nějaká oblast chybí, doplňte ji, pokud přebývá, přeskočte ji nebo ji proškrtněte.
  • tvořte plán s vědomím, že je nastaven na současnou situaci vás a vašeho dítěte. Jak dítě poroste a vaše životní situace se bude měnit, bude potřeba plán přizpůsobovat novým podmínkám.
  • domluvte si termín, kdy se s druhým rodičem nad rodičovským plánem potkáte a společně ho vytvoříte. Před schůzkou se nad plánem zamyslete. Na schůzku nepřicházejte již s hotovým řešením, ale se svojí představou o něm a spolu jako rodiče plán tvořte. Nebuďte zklamaní, když se vám nepovede se na všem domluvit napoprvé, to je normální. Nechte si čas na rozmyšlenou a sejděte se znovu.
  • mějte prosím na paměti, že je v zájmu vašeho dítěte, abyste jako rodiče našli dohodu vedoucí k budoucímu šťastnému životu vašeho dítěte. Je žádoucí, aby byla vaše péče a výchova vyvážená, protože vaše dítě má právo na vás oba.
  • nedaří-li se vám práce s rodičovským plánem, můžete bezplatně využít naše odborné služby.

Další materiály a informace naleznete na stránkách našeho partnera Okresního soudu v Liberci: Informace a materiály Okresní soud v Liberci