Týden náhradního rodičovství 5.10. – 9.10.2020

Od pondělí 5. 10. do pátku 9. 10. 2020 se v Libereckém kraji koná Týden náhradního rodičovství.

Přijďte se ještě dnes 7. 10. podívat v Liberci na ulici 5. května na bannerovou kampaň zaměřenou na Mýty o náhradní rodinné péči. Jsou zde přítomni pracovníci z doprovázejících organizací, kteří si rádi s Vámi na toto téma popovídají. Pro děti máme připravený také menší doprovodný program.

Centrum Protěž zahajuje v Krajské vědecké knihovně v Liberci putovní výstavu „Pěstounství jako cesta…“. S ohledem na aktuální situaci neproběhne 7. 10. avizovaný doprovodný program. Výstava je instalována ve třetím patře knihovny (u dětského oddělení) po celý říjen 2020.

Jablonecká pobočka Dobré rodiny pořádá dnes 7. 10. od 13 hodin besedu s terapeutkou Mgr. Marcelou Polákovou na téma „Vývojové fáze náhradní rodiny“. A 9. 10. se můžete těšit na besedu s pracovnicí magistrátu Mgr. Pavlínu Habánovou na téma „Historie doprovázení pěstounů na Jablonecku“. Besedy se uskuteční na adrese Anenská 988/3, Jablonec nad Nisou.

I nadále probíhá bannerová kampaň, a to v Turnově ve vestibulu Nové radnice, v České Lípě v prostoru mezi obchodními domy, v Semilech na Riegrově náměstí a v Liberci v ulici 5. května. Na FB stránkách Rodiny v centru po celý týden probíhá on-line kampaň.