Holka z popelnice

Holka z popelnice

Možno vypůjčit

drama, Velká Británie, 2008, 90 min

Je tomu na den přesně čtrnáct let, co ji jako plačící novorozeně odložila její biologická matka do kontejneru na odpadky. Nyní se dospívající April v den svých narozenin rozhodne vydat po stopách vzpomínek ve snaze získat odpovědi na otázky, které ji pronásledují už od dětství.

Příběh zachycuje dívku v procesu nazývaném „hledání identity“. Poté, co byla nalezena v kontejneru na odpadky, strávila nějakou dobu v přechodné pěstounské péči a byla adoptována. Otec ale rodinu opustil a matka ukončila svůj život. Dívka má z dětství krabici s několika novinovými články o nálezu dítěte v kontejneru a několik panenek vystřižených z papíru. Tento poklad s ní potom cestuje spolu s igelitovým pytlem osobních věcí několika pěstounskými rodinami, dětským domovem a pak internátní školou, kde jí nakonec nabídne domov učitelka.

Film natočený v produkci BBC podle světoznámého dívčího románu Holka z popelnice od Jacqueline Wilsonové si po svém odvysílání ve Velké Británii získal celou řadu kritiků, o čemž svědčí např. nominace na Emmy (2009) v kategorii Děti a mládež a ocenění v anketě KidScreen Award (2010).